Редакція

Передовсім про Школу, Інтернат і Мистецьку школу. А далі вже про історію, що почалась так.

Втім, відразу стало зрозуміло, що треба ідею окреслити більш виразно. Зокрема, що може уявляти з себе редакція нової Першої ластівки? Подаємо пропозиції.

Шеф-редактор


Мабуть, перша думка: Стефан Канюк. А як не зможе? Що не захоче, то я не думаю, але от як не зможе. Ну мало які там можуть бути у людини обставини? Тоді пан Стефан нехай буде почесний шеф-редактор. А для роботи треба буде знайти когось серед журналістів або педагогів Любіня (чи батьків?). За допомоги почесного шеф-редактора.

Відділ науки


Зрозуміла тема, не випадково вона стоїть перша. А організація? Пропонується таке:

Від кожної любінської школи по одному ученику і одному педагогу. Зрозуміло і це - складчина. Можна сказати й толока.

Але хто ж буде начальник відділу? Чи редактор напрямку?

Давайте спробуємо консенсусну бригаду. Поясню технологію.

Коли школи назвуть свої кандидатури, то вони мають одночасно (в призначений шеф-редактором момент) подати свої пропозиції. Або план роботи відділу. Звісно, опублікувати. Тут, в газеті. І обговорити по всіх любінських форумах.

І потім вирішити (самоврядно): чи вони хочуть мати свого керівника, лідера, чи, може, будуть працювати як консенсусна бригада? Не чули про таку? Поцікавтесь, теорія є, а от практики поки нема. То чому б не спробувати?

Відділ самоврядування


Ну, все так, як і з наукою?

Але є зауваження. Самоврядування - це ж частина того, що вивчає суспільствознавство? І є курс у старших класах, присвячений праву, законодавству, так же? То тоді тут мають бути історики?

Відділ дозвілля


О, ну а тут... Це ж надто жива царина, щоб пропонувати якісь сталі чи й застарілі формати. Може, ті, кому цікаво, придумають самі?

А комплектування ж, мабуть так само, як і раніше ми пропонували? Чи є специфіка?

Відділ спорту


Так це ж дозвілля? Може й так, але тут в нас, здається, є хлопець, що готовий взятись за цей напрямок. То нехай буде відділ.

Нехай вкомплектувались, а далі?


А далі навчатись. Як, то велике питання, втім, перший крок нам чудово відомий. От одна книжка, от друга - треба для початку прочитати. Членам редакції. А потім поговоримо.

Обговорення


Зрозуміло, обговорювати треба публічно, залучати всіх, кому цікаво. Але в першу чергу нам треба буде почути трьох поважних посадових осіб - директорів любінських шкіл і голову тергромади. Але про це вже буде іншим разом.
Немає коментарів:

Дописати коментар